Як працює дорожня фреза?

Надіслав: admin , дата: вт, 09/12/2023 - 20:31
image-4

Що являє собою дорожня фреза
Дуже часто виникає потреба в тому, щоб зруйнувати, видалити або розшарувати верхній шар асфальту або бетону на дорозі, щоб провести ремонт, провести діагностику внутрішньої системи або повністю замінити покриття. Для цього використовується дорожня фреза.
Пристрій являє собою великий автомобіль, який має великі ріжучі інструменти на передній частині. Вони дозволяють виконувати основні функції, пов'язані із зняттям асфальтобетонного покриття.
Дізнатись, як працює дорожня фреза, можна за допомогою аналізу конструкції дорожньої фрези. Вона складається з:
⦁    фрезерний барабан;
⦁    шасі - металева рама, на якій розміщені всі компоненти фрези;
⦁    системи переміщення, яка залежить від моделі та може бути представлена у вигляді коліс або гусениць;
⦁    робочої головки;
⦁    мотора та приводів;
⦁    кабіни оператора;
⦁    деякі пристрої мають водяну систему для зменшення пилового утворення під час фрезерування і зниження температури фрезерного барабана.
Деякі додаткові функції змінюються залежно від моделі. Уважно читайте інструкцію, щоб побачити, які компоненти має ваше обладнання. Також не забувайте проводити регулярний сервісний огляд, купувати лише сертифіковані деталі, щоб зберігати конструкцію аналогічну до оригінальної для ефективної та безпечної роботи.

Її призначення
Дорожня фреза працює для виконання кількох цілей. Насамперед вона видаляє старі, пошкоджені або нерівномірні шари дорожнього покриття, щоб підготувати його для подальшого відновлення чи ремонту. Також вона дозволяє регулювати конфігурацію дороги, створюючи нахил або ухил для кращого водовідведення чи інших інженерних цілей.
Фрези займаються зняттям нерівності та вибоїни на дорозі, що покращує комфорт та безпеку руху. Додатково робота включає створення жолоба чи канави для прокладання кабелів, труб чи інших інфраструктурних потреб.

Класифікація
Класифікація фрез здійснюється за кількома критеріями, такими як тип робочого процесу, розмір, призначення та інші. Найбільш популярним є розподіл на самохідні, навісні та причіпні пристрої.
Самохідні фрези - повноцінні машини, що поєднують у собі фрезу та привід для руху. Навісні варіанти зазвичай призначені для використання на інших машинних носіях, таких як будівельні трактори або спеціалізована техніка. Причіпні моделі можуть бути приєднані до існуючих транспортних засобів, таких як вантажівки або трактори.
Самохідні фрези - повноцінні машини, що поєднують у собі фрезу та привід для руху. Навісні варіанти зазвичай призначені для використання на інших машинних носіях, таких як будівельні трактори або спеціалізована техніка. Причіпні моделі можуть бути приєднані до існуючих транспортних засобів, таких як вантажівки або трактори.

Пристрій та принцип роботи
Інструкція з експлуатації дорожньої фрези включає послідовність роботи. Однак для максимальної ефективності потрібно розуміти принцип роботи пристрою.
Фаза 1. Оператор запускає двигун, розпочинається робочий процес. Двигун може бути бензиновий чи дизельний.
Фаза 2. Фреза починає рухатися вздовж дорожньої ділянки, яку необхідно обробити. Ріжучий інструмент на фрезерному барабані починає обертатися з великою швидкістю.
Фаза 3. Зубці чи леза проникають у дорожнє покриття. Вони розмелюють або розрізають верхній шар асфальта чи бетону на дрібні частинки.
Фаза 4. Розмелений матеріал піднімається з поверхні дороги за допомогою вентиляційної системи та конвеєра. Вентиляційна система створює вакуумний потік повітря, що допомагає підняти матеріал та пил із поверхні.
Фаза 5. Матеріал потрапляє на конвеєр, що його транспортує до задньої частини фрези.
Фаза 6. Після того, як фреза пройшла по всій довжині дороги або певній ділянці, робочий процес зупиняється. Ріжучі інструменти перестають обертатися і фреза припиняє рух.

Поради щодо вибору дорожньої фрези.
Щоб експлуатація пристрою була максимально комфортною, надійною та довговічною, важливо зробити правильний вибір. Якщо у вас виникають труднощі з розбором технічних характеристик нових моделів, зверніться до професіоналів. Вони проведуть аналіз вашої роботи та на основі потреб допоможуть підібрати оптимальне обладнання.
Ось кілька порад щодо вибору техніки:
⦁    По-перше, визначте, для яких конкретних робіт ви плануєте використовувати фрезу. Це може бути ремонт доріг, розширення чи перебудова. Залежно від типу робіт оберіть фрезу з відповідними характеристиками та можливостями.
⦁    Врахуйте площу дорожньої поверхні, яку ви плануєте обробити. Великі фрези можуть забезпечити більшу продуктивність, але вони не завжди підходять для використання на вузьких ділянках.
⦁    Переконайтеся, що вибрана фреза може досягти необхідної глибини фрезерування. Це особливо важливо, якщо потрібно видалити велику товщу верхнього шару дорожнього покриття.
⦁    Врахуйте тип дорожнього покриття, з яким ви працюватимете. Деякі фрези підходять для асфальтних покриттів, тоді як інші можуть краще працювати з бетоном чи іншими матеріалами.
⦁    Важливо враховувати можливість транспортування фрез на робочі місця. Виберіть фрезу, що відповідає обмеженням по вазі та розмірам, щоб забезпечити легкість руху.
⦁    Визначте ваш бюджет та знаходите баланс між вартістю фрези та її характеристиками. Не завжди найдорожча чи найдешевша модель є найкращим варіантом для вашого конкретного завдання.
Наші менеджери знають, як правильно підібрати пристрій, тому сміливо телефонуйте нам за вказаними номерами. А якщо ви вже самостійно визначилися із моделлю, яка вам потрібна, оформлюйте замовлення прямо зараз.