Конструкція різних засобів для транспортування може бути доволі схожою, за рахунок чого у новачків виникають проблеми з ідентифікацією пристрою. Така ситуація, наприклад, нерідко характерна для такого обладнання як напівпричіп і причіп.
Визначення та загальні характеристики
Різновидів техніки для перевезення вантажу досить багато. Наприклад, причіп являє собою окреме спецобладнання, яке рухається в сполученні з іншим транспортним засобом. Він використовується в таких сферах:
-
сільське господарство;
-
будівництво;
-
лісове господарство;
-
оброблення матеріалів;
-
транспортування продукції (зазвичай на нетривалі відстані).
Напівпричіп використовується в тих самих сферах. Вважається підвидом причепа, оскільки має схожу конструкцію.
Конструктивні особливості причепів
Обидва різновиди транспортних засобів володіють колісною базою і кузовом або рамою, однак, форма може відрізнятися залежно від призначення самого пристрою. Однак ця дуже узагальнена характеристика.
Конструктивні елементи засобу виглядають так:
-
Рама, представлена у вигляді металевої або алюмінієвої конструкції.
-
Осі (одна або дві) і підвіска, що включають колеса, амортизатори.
-
Колеса - від двох до шести.
-
Платформа або кузов, виконана з металу, дерева або пластику залежно від призначення обладнання.
-
З'єднувальний механізм.
Наявність додаткових деталей залежить від конкретної моделі. Наприклад, деякі з них мають спеціальні ящики для перевезення матеріалів.
Серед різновидів транспортних засобів такого типу можна виділити:
-
вантажні;
-
автомобільні;
-
для будівельних функцій;
-
кемпінгові;
-
відкриті і закриті.
Вибір має здійснюватися виходячи з індивідуальних потреб у конкретній ситуації.
Конструктивні особливості напівпричепів
Незважаючи на те, що деякі види напівпричепів відносять до підвидів звичайних причепів, конструкційно вони досить цікаві. Головна їхня особливість полягає в тому, що вони частково переносять вагу на тяговий автомобіль. У більшості випадків вони мають одну-дві пари коліс, тому не можуть самостійно тримати рівновагу.
Серед напівпричепів можна виділити тентовані та платформні. Також на ринку зустрічаються мультифункціональні варіанти. Їх платформа може складатися і розкладатися, за рахунок чого значно легше буде займатися навантаженням і розвантаженням матеріалів.
Технічні аспекти: вантажопідйомність, маневреність
Така техніка досить сильно відрізняється одна від одної, тому потрібно знати, як використовувати ці відмінності. Наприклад, машини з напівпричепом будуть більш маневрені, ніж з причепом. Головною причиною цього є специфічний тяговий механізм, а також тільки одна вісь.
Вантажопідйомність не сильно відрізняється, однак, у причепах ця характеристика буде трохи кращою. Стійка конструкція дозволяє перевозити більше матеріалів і продуктів, а також значно підвищує універсальність.
Більш широкий функціонал у напівпричепа. Його можна використовувати з різними видами техніки, модернізувати за допомогою додаткових систем, а ось причіп є скоріше цілеспрямованою логістичною технікою.
Конструкція безпосередньо впливає на особливості експлуатації, тому потрібно обов'язково звертати увагу на технічні характеристики під час купівлі або оренди спеціалізованого обладнання.
Правові та експлуатаційні аспекти
Згідно з українським законодавством і причіп, і напівпричіп є повноцінними вантажними засобами, тому їх потрібно реєструвати. Це нескладно, необхідно звернутися в сервісний центр МВС (візьміть із собою заяву і документацію, що підтверджує право володіння пристроєм).
Вибір між причепом і напівпричепом
На ринку існує просто маса моделей, які будуть оптимальними залежно від транспортних потреб. Вибрати в деяких випадках дуже складно, тому звертайте увагу на такі практичні поради щодо вибору:
-
Насамперед необхідно визначитися зі специфікою вантажів, оскільки сучасні склади можуть перевозити фактично все.
-
Подумайте про умови експлуатації перш ніж переходити до аналізу технічних характеристик.
-
Найважливішою технічною характеристикою є вантажопідйомність.
-
Потрібно наперед подумати, чи будете ви модернізувати пристрій, а якщо так, то яким чином - залежно від цього зможете зробити остаточний вибір.
-
Не забувайте дивитися на тип розвантаження, оскільки від цього залежатиме ваш комфорт.
Незважаючи на те, що причіп і напівпричіп техніка досить схожа, дуже важливо знати відмінності і вміти їх використовувати. Перед купівлею не забувайте проводити порівняння і аналіз, а також підбирати конструкцію надійних брендів.