І роторна, і сегментна косарки є чудовим обладнанням для позбавлення від небажаної рослинності на приватних ділянках, полях, місцях відпочинку, будівельних об'єктах тощо. Ці різновиди агрегатів відрізняються один від одного конструкційними особливостями. Як наслідок, експлуатація і технічні характеристики також різні.
Вибір правильного типу косарки, чи то роторна косарка, чи то сегментна косарка, має вирішальне значення для сільського господарства та догляду за ландшафтом, адже від цього залежатиме ефективність різання, безпека, вимоги до технічного обслуговування, результат роботи тощо. Тому в цій статті ми будемо говорити про те, яка косарка до мотоблока краща: сегментна або роторна.
Основні характеристики роторної косарки
Принцип роботи роторної косарки досить простий. Конструкція складається з лез або леза, ріжучої деки та двигуна. Лезо або леза косарки зазвичай мають форму горизонтального диска або барабана з гострими краями, які створюють ріжучі рухи. Завдяки цьому відбувається процес скошування.
Сфера застосування роторної косарки досить широка. Вона включає в себе:
-
роботу з газонами;
-
комерційний та муніципальний дизайн;
-
догляд за спортивними полями;
-
сільськогосподарську діяльність;
-
обслуговування придорожніх територій.
Як і будь-яке інше обладнання, роторні косарки мають як переваги, так і недоліки. До переваг можна віднести те, що вони є універсальними, мають високу потужність. Також вони чудово підходять для обробки великих територій. З недоліків можна виділити велику витрату палива, шум і вібрацію.
Основні характеристики сегментної косарки
Конструкція сегментної косарки будується на вигнутому ножі, схожому на зубчастий серп. Серп складається з низки лез або зубців, прикріплених до горизонтальної планки, яка кріпиться до трактора або мотоблока.
Область застосування досить схожа з роторною косаркою. Однак вона не працює з надто густою травою або сіном, орієнтована на точність покосу, а також відрізняється більше безпекою для зовнішнього середовища.
Головним недоліком є те, що таке обладнання не є універсальним. Хоча сегментні косарки чудово забезпечують чистий і точний зріз, вони не так підходять для скошування високої, густої або грубої рослинності.
Порівняльний аналіз роторної та сегментної косарок
Обидва різновиди косарок є по-своєму ефективними. За умови правильного догляду, монтажу та експлуатації, відповідно до рекомендацій, їхні експлуатаційні витрати будуть мінімальними, а використання довговічним.
Для досягнення максимальної ефективності дуже важливо своєчасно проводити профілактичний сервісний огляд, а також ретельно добирати трактор або мотоблок, до якого буде кріпитися навісне обладнання.
Косарки у різних умовах експлуатації
У гористій місцевості краще використовувати роторні варіанти, оскільки вони мають достатню ширину, захоплення і точність для роботи із заростями. Також вони чудово підходять для обробки об'єктів з різною площею, де важливо просто прибрати траву, а не зробити це естетично.
Сегментовані моделі підходить для рівнинної місцевості, їх можна використовувати в маленьких садах за рахунок точності виконання завдання. Відрізняються ефективністю та безпекою.
Поради щодо вибору косарки залежно від потреб
Під час вибору обладнання дуже важливо звертати увагу на такі фактори, як розмір ділянки, тип рослинності та бюджет. Визначте розмір площі, яку вам потрібно косити. Це невеликий житловий газон, велике поле або комерційна нерухомість? Для невеликих об'єктів підійде сегментний варіант, а для великих краще придбати роторну косарку.
Аналіз рослинності буде залежати від клімату та індивідуальних особливостей кожного регіону окремо. Роторні косарки універсальні й можуть обробляти широкий спектр рослинності, включно з травою та бур'янами. Сегментні косарки призначені для більш декоративного використання, наприклад, на спортивних полях. Також не забудьте оцінити рельєф ділянки.
Бюджет також є важливою характеристикою. Роторні варіанти є більш універсальними, а значить більш доступними за ціною. Однак, якщо ви бачите, що найкращим варіантом є сегментна модель, не намагайтеся надто сильно заощадити, адже від цього залежатиме ефективність і якість кінцевого результату.
Під час вибору обов'язково орієнтуйтеся на власні потреби. Використовуйте сегментну модель для того, щоб робити точні зрізи, наприклад, для догляду за садом. В інших випадках більш універсальним буде роторна косарка.