Акумулятор відіграє ключову роль у функціонуванні вантажівки, оскільки всі вони відповідають за те, щоб забезпечувати електроенергією різні компоненти і системи. Наприклад, вони дають змогу запускати двигун, живити електричні системи, забезпечувати роботу додаткових функцій, виступати як резервне живлення тощо.
На жаль, крадіжка акумулятора з автомобіля є досить поширеним явищем в Україні. Зловмисники потім намагаються продати прилад, розібрати на запчастини або встановити на власний транспортний засіб, проте довести їхню провину часто неможливо. Тому необхідно встановити надійний захист, щоб від початку не допустити таких ситуацій.
Основні методи крадіжки акумуляторів
У поліції часто не можуть знайти злодіїв, щоб повернути вкрадений акумулятор, тому дуже важливо зробити так, щоб запобігти крадіжці. А зробити це можна тільки в тому разі, якщо знаєш логіку зловмисника.
Методів крадіжки запчастин з авто дуже багато, вони відрізняються залежно від типу машини, особливостей конструкції тощо. У деяких випадках використовуються спеціальні технології, в інших достатньо просто відкрити задню частину бампера без будь-яких підручних засобів, відкрутити гайки, обрізати дроти і дістати те, що потрібно.
Як правило, зловмисник під час злочину використовують тихі методи, які не привертають зайвої уваги. Тому не варто очікувати великого погрому чи механічних пошкоджень, потрібно захищати акумулятор зсередини.
Механічні методи захисту
Базовою допомогою може стати використання спеціалізованих замків та інших механічних методів захисту батареї. Складно сказати, що такий спосіб - це повністю надійно. Однак спеціальні засувки, захисні кришки, коробки на акумулятор можуть значно ускладнити справу грабіжникові, а також виграти час до приїзду поліцейських. Теж саме стосується і переміщення акумулятора в менш доступні місця, якщо це можливо через конструкційні особливості машини.
Електронні і технологічні методи захисту
Спеціальні електронні та технологічні методи захисту акб вважаються найбільш надійними. Головним мінусом є ціна такого обладнання, яка здається на перший погляд інколи навіть занадто великою. Однак такі методи по-справжньому ефективні.
Наприклад, сигналізація з датчиками відкривання або зсуву дає змогу одразу ж налякати грабіжника, повідомити про те, що щось трапилося на всю вулицю, а також виграти час для правоохоронних органів.
GPS-трекери та системи стеження є ще одним цікавим способом захисту акумулятора. Навіть якщо зловмисник вкраде дорогу запчастину, завжди буде можливість її знайти. Головний мінус - дороге обслуговування такого обладнання.
Якщо ви зберігаєте вантажівку на спеціальному складі, використовуйте датчики руху навколо неї, щоб побачити чужу людину ще до того, як вона спробує щось вкрасти.
Організаційні заходи безпеки
Організаційні заходи безпеки можуть застосовуватись в комплексі з іншими варіантами, оскільки тільки на них сподіватися не можна. Річ йде про те, де знаходиться автомобіль, хто займається охороною, скільки часу вантажівка буде без нагляду і так далі.
Також дотримуйтесь таких правил:
-
обирайте виключно безпечні стоянки з цілодобовою охороною або відеоспостереженням (можете орієнтуватися на відгуки інших людей, рекомендації, подивитися рейтинги);
-
проводьте регулярні перевірки та обстеження вантажівки, фотографуйте її до того, як залишили на стоянку (особливо в незнайомих місцях) і після;
-
інформуйте та навчайте водіїв особливостям безпеки та протидії крадіжкам.
Не забувайте використовувати механічні методи захисту та/або технологічні, щоб досягти більшого рівня захисту.
Соціальний і психологічний аспект
Людина - істота соціальна. Дуже важливо звертати на це увагу, бо інколи тиск або навпаки соціальні взаємодії можуть значно покращити ситуацію та зменшити ризик крадіжки будь-чого.
Наприклад, рекомендуємо запастися підтримкою інших водіїв. Якщо ви або ваш співробітник зупиняється в спеціальних місцях для водіїв, потрібно навести зв'язки, обмінятися досвідом, отримати інформацію про безпечні стоянки і випадки крадіжки. Як правило, під час дружньої бесіди можна обговорити багато корисного.
Також доведено, що, якщо людина бачить розпізнавальні знаки, вона з меншою ймовірністю щось вкраде. Фахівці рекомендують розміщувати спеціальні наклейки або знаки, які попереджатимуть, що акумулятор захищений, а отже потенційно відлякуватимуть грабіжників.
Цікавим методом є штучне старіння акумулятора або використання інших методів, щоб зробити його менш привабливим для злодіїв. Тут головне не перестаратися і справді не зіпсувати обладнання, адже застосування розчинників для фарби, дрібні механічні пошкодження можуть негативно вплинути на експлуатаційні властивості.
Страхування акумулятора та відшкодування збитків
Навіть якщо ви використовуєте вантажівку для приватних потреб або володієте дуже маленьким бізнесом, задумайтеся про те, що застрахувати важливі запчастини вантажівки або зовсім саму вантажівку. У разі крадіжки ви зможете отримати компенсацію та придбати нове обладнання.
Дуже важливо мати комплексний підхід до захисту акумулятора. Потрібно знати, куди звернутися в разі проблеми, а також забезпечити максимальний захист на випадок виникнення такої ситуації. Для цього найкраще вивчити всі методи роботи зловмисників, бути повністю готовими до появи нових. При використанні спеціальних технологій та інструментів проти крадіжки підбирайте якісні, надійні варіанти, навіть якщо вони трохи перевищують ваш бюджет.