Під час купівлі спецтехніки багато людей стикаються з тим, що не знають, як правильно вибрати вантажівку. З одного боку, все зрозуміло - потрібно шукати потужну модель відомого виробника, виконану з якісних матеріалів. Але з іншого боку весь процес вибору набагато складніший і залежить також від інших факторів, наприклад, від типу матеріалів для перевезення.
Залежно від того, яку вантажівку вибрати, ви отримаєте можливість ефективно виконувати завдання власного бізнесу або приватних потреб. Правильний вибір є дуже важливим нюансом, оскільки від цього буде залежати не тільки результат, а й довговічність роботи самого автомобіля, швидкість окупності, тощо.
Визначення потреб
Перш ніж обрати модель вантажівки, дуже важливо визначити власні потреби. Залежно від цього ви зможете визначити конструкцію, потужність машини, вантажопідйомність і підібрати інші характеристики.
Насамперед потрібно визначити мету використання вантажівки. Це важливо, оскільки для доставки товарів, будівництва, міжміських перевезень та іншої діяльності потрібно підбирати зовсім різні типи транспорту.
Далі під час визначення потреб необхідно дізнатися очікувану частоту і дальність поїздок. На перший погляд цей фактор не є важливим, та й у деяких випадках його складно передбачити. Однак від цього буде залежати потужність підібраного вами вантажного засобу, тип двигуна і кузова.
Найважливішим фактором без сумнівів буде тип вантажу і його вага. Легкі матеріали вимагатимуть меншої вантажопідйомності, а отже вартість вантажівки буде трохи нижчою. Проте роль також відіграють габарити перевезеного матеріалу.
Ключові характеристики вантажівки
Перше, на що звертають увагу під час вибору, це ключові характеристики. Вони розміщені у всіх каталогах і на сайті, також від них залежатиме ефективність роботи, тому тут важливо ретельно все продумати.
В першу чергу аналізується вантажопідйомність вантажівки. Залежно від цього показника ви зможете зрозуміти, вантаж якої ваги можна перевозити, на які відстані, для чого використовувати.
Далі потрібно підібрати тип кабіни. Від цього залежатиме комфорт ваших водіїв, тому на тривалі відстані не можна брати денну кабіну, навіть якщо такі моделі дешевші.
Обов'язково звертайте увагу на тип кузова (це може бути фургон, самоскид, рефрижератор та інші), щоб перевозити свої товари в оптимальних для цього умовах.
Тип пересування. Вирішіть, чи потрібна вам вантажівка з переднім, заднім або повним приводом залежно від умов експлуатації (грунтові дороги, сніг, гори і т.д.)
Розміри та маневреність. Врахуйте розміри вантажівки та її маневреність, особливо якщо вам доведеться працювати в обмежених просторах.
Безпека і комфорт
Під час вибору вантажівки дуже важливо враховувати не тільки технічні характеристики, а й безпеку та комфортну експлуатацію. Кабіна має бути просторою, зручною для водія. В ідеалі наявність спального місця, якщо обладнання буде використовуватися для тривалих перевезень.
Під час вибору орієнтуйтеся на надійність бренду, відгуки інших користувачів. Аналізуйте не тільки позитивний, а й негативний досвід. Також враховуйте наявність систем безпеки, наприклад, АBS (антиблокувальна гальмівна система), EBS (електронна гальмівна система), системи допомоги під час паркування тощо.
Економічна складова
Також перед покупкою потрібно враховувати не тільки вагу вантажів, а й економічні складові. Наприклад, потрібно розрахувати витрату пального, оскільки вона відрізняється залежно від моделі, габаритів машини, відстані, які автомобіль долатиме.
Важливою економічною складовою є вартість технічного обслуговування та запчастин. Підбирайте продукцію відомих виробників, таким чином є більше можливостей для купівлі дешевших деталей.
Потенційна вартість володіння та експлуатації протягом життєвого циклу вантажівки є останнім показником, на який потрібно орієнтуватися під час вибору. В ідеалі необхідно провести аналіз, де ви будете припускати, скільки років будете використовувати вантажівки, чи зможете його продати, скільки грошей вкладете тощо. Ви помітите, що деякі моделі в цьому плані будуть вигіднішими, ніж інші у вашому індивідуальному випадку.
Новий проти вживаної вантажівки
Одне з головних питань при виборі полягає в наступному: брати новий або вже використаний варіант. Однозначної відповіді на це питання не буде, оскільки воно залишається на розсуд кожного покупця окремо. Однак ми розберемо переваги і недоліки купівлі нової вантажівки, а також нюанси, на які потрібно звернути увагу під час купівлі вживаної спецтехніки.
До переваг купівлі нової техніки потрібно віднести:
-
вищий рівень надійності (точна впевненість у справності машини);
-
наявність гарантії, яка поширюється на нову продукцію;
-
використання інноваційних технологій;
-
розширений функціонал, зокрема у сфері безпеки;
-
підвищену економію палива.
Негативними можуть здаватися такі нюанси, як первісна вартість продукції, вищі витрати на страхування, більш обмежений вибір, а також складність у прогнозуванні терміну та ефективності експлуатації.
Під час купівлі вживаного варіанту обов'язково необхідно звертати увагу на історію та пробіг автомобіля. Менший пробіг, як правило, кращий, але важливо збалансувати це з віком вантажівки і загальним станом. Обов'язково просіть записи про технічне обслуговування, а також проводьте технічний огляд перед покупкою.
Дуже важливо розуміти, що саме вам потрібно від техніки, оскільки використовувати її можна для особистих, комерційних цілей або зовсім комбінувати обидва варіанти. Сфер використання вантажівок також дуже багато, тому залежно від потреб будуть підбиратися технічні характеристики.
Враховуйте бюджет, а також усі нюанси роботи. Навіть ті, які здаються не надто приємними, наприклад, негативні відгуки. Не бійтеся ставити запитання і замовляти консультації.