Мотоблок є ефективним і затребуваним пристроєм у сільському господарстві. На ринку представлено безліч моделей цієї спецтехніки з різними робочими органами, але, як правило, вона підходить для роботи з землеобробки (за допомогою обладнання можна розпушувати грунт або орати, робити грядки та підгортати їх, садити і викопувати коренеплоди). У деяких випадках мотоблок навіть може тягнути причіп і колоти дрова або качати воду з водойми.
Садівники і фермери використовують таке обладнання досить часто, навіть якщо не займаються сільським господарством на постійній основі. Тому рекомендуємо звернути увагу також на цікаву модернізацію, яка може бути корисною для догляду за власною ділянкою. У цій статті ми розповімо про те, як встановити косарку на мотоблок.
Основні типи косарок, придатних для мотоблоків
Існує кілька основних типів косарок, які можна використовувати з мотоблоком. До них належать:
-
барабанні косарки - використовуються для ефективного і рівномірного зрізання рослинності близько до землі на великих відкритих ділянках, залишаючи її у валку для подальшого збору для сушіння і пресування.Барабанні косарки оснащені циліндричним барабаном, на який укріплені ножі.
-
дискові косарки - зазвичай використовують у сільському господарстві та на сіножаті для ефективного та швидкого збирання кормових культур на корм худобі або для інших сільськогосподарських цілей, відомі своєю здатністю забезпечувати чистий та точний зріз, що робить їх популярними серед фермерів та спеціалістів сільського господарства.Дискові косарки зазвичай оснащені кількома дисками, що обертаються, на яких розташовані леза.
-
сегментні косарки - являють собою тип газонокосарки, що складається з низки окремих ріжучих сегментів або блоків, розташованих циліндричним або барабанним способом; часто використовуються для стрижки трави на спортивних майданчиках та інших великих територіях, де потрібна акуратна і доглянута поверхня газону.(роторні косарки, косарки мульчери, газонокосарки-тримери).
Підбір типу косарки залежатиме від ваших індивідуальних потреб. Визначте, які завдання виконуватиме ваше обладнання, з якими рослинами доведеться працювати, яку за розмірами територію потрібно буде обробляти. Вже виходячи з цього можна підібрати технічні характеристики, такі як потужність, специфіка підключення до мотоблока, швидкість і продуктивність.
У разі виникнення проблем обов'язково звертайтеся до фахівців. Професійна консультація може допомогти підібрати оптимальне обладнання, яке буде довгі роки ефективно працювати з небажаною рослинністю на вашій ділянці.
Необхідні інструменти та матеріали
В ідеалі для встановлення косарки на мотоблок краще звернутися до професіоналів. Але, якщо такої можливості немає, дуже важливо підібрати необхідні інструменти та матеріали, а також в результаті протестувати роботу.
Переконайтеся, що у вас є такі інструменти як:
-
кутовий редуктор із монтажним кронштейном;
-
навісне обладнання з відповідною комплектацією;
-
за наявності специфічної конструкції косарки, необхідно використовувати адаптер чи з'єднувальний механізм (балку чи раму), яка кріпиться до задньої частини мотоблока і підтримує косарку;
-
спеціальні ремені або дроти, які будуть використовуватися для подачі потужності від мотоблока;
-
набір певних інструментів у вигляді гайок, болтів, рожкових ключів, та інших аксесуарів для підключення.
Перед установкою важливо переконатися в повній готовності до підключення. Обов'язково потрібно прочитати інструкцію з експлуатації, щоб дотримуватися правил встановлення, експлуатації та безпеки. Перевірте сумісність - переконайтеся, що навісне обладнання для косарки сумісне з вашим мотоблоком. Не забудьте захисне спорядження, включно з рукавицями, окулярами і за необхідністю, навушниками.
Перевірка стану мотоблока: масло, паливо, стан двигуна
Перед під'єднанням косарки до мотоблока дуже важливо провести перевірку на відсутність пошкоджень і готовність до роботи обох пристроїв. В ідеалі потрібно звернутися в сервіс, провести діагностичний огляд. Якщо ви робите це самостійно, то:
-
перевірте обладнання на ознаки витоку палива або мастила;
-
підніміть деку газонокосарки й огляньте ріжучий диск на предмет пошкоджень;
-
огляньте приводні ремені на наявність ознак зносу, тріщин або ослабленного натягу;
-
переконайтеся, що всі функції безпеки працюють правильно, наприклад, аварійний вимикач (керування на кермі), який під час відпускання має зупиняти двигун;
-
змастіть усі рухомі частини і точки повороту, як рекомендовано в інструкцію з експлуатації.
Конкретний процес кріплення буде залежати від конструкції вашого обладнання, але, як правило, він включає в себе надягання навісного обладнання косарки на точку кріплення мотоблока, закріплення його штифтами або болтами і підключення всіх необхідних важільних механізмів.
Зупинка мотоблока та забезпечення безпеки
Для забезпечення безпеки необхідно проводити перевірку обладнання. Обов'язково зверніть увагу на кріплення та з'єднання. Під час першого запуску і тестування перевірте, чи немає сторонніх звуків, запаху, диму, вібрацій. Якщо все працює добре, можна приступати до експлуатації.
Поради щодо безпечної експлуатації
Під час роботи з мотоблоком і косаркою дуже важливо дотримуватися принципів безпеки. До них належать:
-
робота у світлу пору доби;
-
зберігання палива у безпечному місці;
-
обов'язково мати під рукою основні засоби першої допомоги;
-
завжди зберігайте контроль над обладнанням;
-
регулюйте висоту скошування;
-
використовуйте косарку відповідно до її призначення;
-
вимикайте двигун під час перерви;
-
не перевантажуйте мотоблок;
-
використовуйте захисне спорядження.
У разі аварійної ситуацій не панікуйте. Дуже важливо зберігати спокій, викликати відповідні служби (якщо ви отримали поранення) або вчасно усунути поломку. Під рукою у вас завжди мають бути інструменти та засоби надання першої допомоги.
Догляд і обслуговування косарки після роботи
Для якісної роботи обладнання необхідно проводити правильний догляд. Видаліть скошену траву, сміття і бруд з деки, лез та інших компонентів газонокосарки. Ретельно очистіть ходову частину за допомогою жорсткої щітки, скребка або шланга. Очищення газонокосарки після кожного використання допомагає запобігти корозії та зберегти чистоту травозбірника.
Використовуйте спеціальні засоби, щоб промивати деталі та корпус від забруднень. Регулярно проводьте чистку внутрішніх запчастин від пилу, не забувайте змащувати їх спеціалізованими маслами.
Зберігати косарку потрібно у відповідному місці. Воно має бути сухим, закритим від дітей. Слідкуйте за рівнем вологості, щоб обладнання не піддавалося корозії.
Особливості підключення косарки до мотоблока будуть безпосередньо залежати від конструкції обладнання. Завжди читайте інструкцію перед проведенням будь-яких маніпуляцій. Переконайтеся, що створили комфортні та безпечні умови для роботи, щоб запобігти аварійним ситуаціям.
Після встановлення косарки на мотоблок ретельно доглядайте за пристроєм, щоб гарантувати тривалу експлуатацію без поломок. У разі потреби звертайтеся до професіоналів, незалежно від того, на якому етапі модернізації перебуває обладнання.